Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:
Kup bilet

SOBOTY KAMERALNE W TEATRZE WIELKIM W ŁODZI
Koncert

Realizatorzy:
kierownictwo artystyczne:
dr Mikołaj PacholczykKAMERALNIE Z WIOLONCZELĄ I FORTEPIANEM
 
Ludwig van Beethoven powiedział kiedyś: „Muzyka jest większym odkryciem niż cała mądrość i filozofia…” 
Można się zgadzać z mistrzem, a można nie. Jedno jest pewne - bez muzyki świat byłby uboższy, a nasze życie pozbawione pośrednika między obrazem zmysłów i ducha – jak dalej dodaje Mistrz.
 
To kolejne już nasze spotkanie z cyklu Soboty kameralne – wspólna inicjatywa Akademii Muzycznej w Łodzi i naszego Teatru – może być dowodem na to, że kameralistyka muzyczna znakomicie uzupełnia wielkie formy instrumentalne, jest wizytówką wyobraźni muzycznej i miernikiem inwencji twórczej kompozytorów. Bywa też efektownym „sprawdzianem” jej wykonawców.
Tym razem artyści z FUDALA/ROT DUO – Wojciech Fudala (wiolonczela) i Michał Rot (fortepian) zapraszają na kameralne spotkanie z muzyką dwóch mistrzów kompozycji – Fryderyka Chopina i Ludwiga van Beethovena. Czy odnajdą w kompozycjach tych „muzycznych gigantów” uniwersalne i ponadczasowe wartości, a dla siebie – możliwość osobistej interpretacji partytur obu wielkich kompozytorów? Nie mamy wątpliwości, że tak i że ich wykonania zdobędą Państwa uznanie i aprobatę, a chwile spędzone na Kameralnej zaliczymy do tych najbardziej udanych.
 
„Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to, co niewyrażalne” (Aldous Huxley).
Sprawdźmy zatem. 
 
Zapraszamy!
Bilety:

Strefa I
30/25zł

FUDALA/ROT DUO

Wojciech Fudala:
wiolonczela

Michał Rot:
fortepian


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net