Soliści
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Weronika Leśniewska
kategoria:
Soprany
adeptka

Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie śpiewu prof. dr hab. Urszuli Kryger. Już na drugim roku studiów debiutowała na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi w Semele G.F. Händla w roli Ino. W roku 2020 kreowała partię Volpina w Lo Speziale J. Haydna. Oba spektakle były reżyserowane przez Evę Buchmann. Na ostatnim roku studiów debiutowała w premierowej obsadzie Cosi fan tutte W.A. Mozarta w roli Dorabelli. Obecnie można ją zobaczyć w Normie V. Belliniego w roli Clotilde, czy w Rigoletcie G. Verdiego w roli Giovanny. W październiku tego roku dokonała nagrań Kantat (BMV 60, 87, 154) J.S. Bacha razem z Altberg Ensamble.

Jest laureatką II nagrody (I nie przyznano) i nagrody specjalnej na V Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz, finalistką XX Łódzkiego Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza, finalistką I Międzynarodowego Konkursu Solowej Wokalistyki Sakralnej Ars et Gloria oraz półfinalistką I Ogólnopolskiego Konkursu im. Bogdana Paprockiego.

W czerwcu 2019 roku była stypendystką Baden-Württembergisches Opernschultreffen w Stuttgarcie, gdzie współpracowała ze znanymi śpiewakami takimi, jak Doris Soffel czy Angela Denoke, a także z dyrygentem Staatsoper Stuttgart – Corneliusem Meisterem, czy też dyrygentem Philharmoniker Stuttgarter - Danem Ettingerem. Zaraz potem została zaproszona na stypendium wokalne imienia Lotte Lehmann w Perleberg (Niemcy). Brała tam udział w Masterclass prowadzonych przez: Janet Williams, Graciela Araya, Karan Armstrong, Mary Mills, Thomasa Mosera. W trakcie stypendium brała udział w Gali Operowej reżyserowanej przez – Anthony Pilavachi.
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net