Aktualności

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Menu lewe

 
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst

Aktualności

Zmarł Sławomir Grzegorczyk

data dodania:
15.11.2023
Z przykrością zawiadamiamy, że 12 listopada 2023 roku zmarł Sławomir Grzegorczyk - Artysta muzyk, flecista, były wieloletni muzyk i inspektor orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi. Kawaler Orderu Odrodzenia Polski.
Oprócz pasji, którą była dla niego muzyka miał tę drugą oczywiście też związaną z muzyką – był cenionym i uwielbianym pedagogiem.
Sławomir Grzegorczyk w swojej kilkudziesięcioletniej pracy artystycznej i pedagogicznej dał się poznać jako wspaniały animator kultury i promotor sztuki muzycznej w naszym województwie. O Jego zaangażowaniu w pracę pedagogiczną świadczą absolwenci, których wykształcił, a których dzisiaj możemy podziwiać na scenach i estradach całej Polski i poza jej granicami.  
Sławomir Grzegorczyk pracę w teatrze łączył z pracą pedagogiczną. Uczył w OSM I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi w charakterze nauczyciela gry na flecie, pełniąc ponadto funkcję wicedyrektora do spraw muzycznych w latach 1993-1994 w PLM, kierownika sekcji instrumentów dętych i perkusji w latach 1998-2000 oraz wicedyrektora ds. muzycznych w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia od roku 2000. Był organizatorem, pomysłodawcą, inicjatorem i współtwórcą istotnych w skali kraju wydarzeń dydaktyczno-artystycznych: ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali i konkursów muzycznych.
Odszedł wspaniały człowiek i wielka osobowość.

R.I.P.
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Drzwi do kultury

design by fast4net
Zamknij