Kalendarium

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst

Kalendarium

21.02
środa
11:00
PROMISED LAND
premiera
Balet

Choreografia:
Gray Veredon, inspirowany powieścią Władysława Reymonta i filmem Andrzeja Wajdy

Kompozytor:
Franz von Suppé i Michael Nyman

Karol Borowiecki: Gintautas Potockas
Lucy Zucker: Monika Maciejewska-Potockas
Maks Baum: Dominik Senator
Moryc Welt: Koki Tachibana
Anka: Valentyna Batrak
Mada Muller: Julia Sadowska
Podpalacz: Nazar Botsiy
Mela Grunspan: Stanislava Pincekova
Zosia: Alicja Bajorek
 
Bucholtz: Tomasz Jagodziński
Mendelsohn: Krzysztof Pabjańczyk
Ojciec Zosi: Krzysztof Pabjańczyk
Kessler: Dawid Kucharski
Edelman: Paweł Kurpiel
Zucker: Joshua Legge
Ojciec Mady: Jan Łukasiewicz
Ojciech Karola: Marcin Ciechowicz
Brat Zosi: Giuseppe Stancanelli
 
Szpiedzy: Yuki Itaya, Giuseppe Stancanelli, Chase Vining
Żony fabrykantów: Karolina Urbaniak, Maria Góralczyk, Laura Ryngajłło
 
Soliści, Koryfeje, Zespół Baletu
Teatru Wielkiego w Łodzi
 
Bilety:

Strefa I
80/70 zł

Strefa II
70/60 zł

Strefa III
60/50 zł

Strefa IV
40/35 zł

 

01.12
piątek
18:30
PROMISED LAND
premiera
Balet

Choreografia:
Gray Veredon, inspirowany powieścią Władysława Reymonta i filmem Andrzeja Wajdy

Kompozytor:
Franz von Suppé i Michael Nyman

Karol: Gintautas Potockas
Maks: Dominik Senator
Moryc: Mateusz Kubiak
Anka: Valentyna Batrak
Lucy: Monika Maciejewska
Mada: Julia Sadowska
Podpalacz: Nazar Botsiy
Mela: Aleksandra Gryś    
Zosia: Bogumiła Szaleńczyk  
Bucholtz: Tomasz Jagodziński (gościnnie)
Mendelssohn: Kyrylo Shcherban
Ojciec Zosi: Kyrylo Shcherban
Kessler: Wiktor Krakowiak-Chu  
Edelman: Krzysztof Pabjańczyk  
Zuker: Grzegorz Brożek
Ojciec Mady: Piotr Ratajewski
Ojciec Karola: Marcin Ciechowicz
Szpiedzy: Maciej Pletnia, Paweł Kurpiel, Tomu Kawai, Yuki Itaya
muzyka z nagrania
Inspicjent: Anna Krzemińska
Bilety:

Strefa I
80/70 zł

Strefa II
70/60 zł

Strefa III
60/50 zł

Strefa IV
40/35 zł

 

02.12
sobota
19:00
PROMISED LAND
premiera
Balet

Choreografia:
Gray Veredon, inspirowany powieścią Władysława Reymonta i filmem Andrzeja Wajdy

Kompozytor:
Franz von Suppé i Michael Nyman

Karol: Gintautas Potockas
Maks: Dominik Senator
Moryc: Mateusz Kubiak
Anka: Valentyna Batrak
Lucy: Monika Maciejewska
Mada: Julia Sadowska
Podpalacz: Nazar Botsiy
Mela: Ekaterina Kitaeva-Muśko  
Zosia: Bogumiła Szaleńczyk  
Bucholtz: Tomasz Jagodziński (gościnnie)
Mendelssohn: Kyrylo Shcherban
Ojciec Zosi: Kyrylo Shcherban
Kessler: Wiktor Krakowiak-Chu  
Edelman: Krzysztof Pabjańczyk  
Zuker: Grzegorz Brożek
Ojciec Mady: Piotr Ratajewski
Ojciec Karola: Marcin Ciechowicz
Szpiedzy: Maciej Pletnia, Paweł Kurpiel, Tomu Kawai, Yuki Itaya
muzyka z nagrania
Inspicjent: Anna Krzemińska

SPEKTAKL GRANY PO RAZ 58.

Spektakl zamknięty.
Uroczyste zakończenie Roku Władysława Reymonta w województwie łódzkim.
 
Bilety:

Strefa I
80/70 zł

Strefa II
70/60 zł

Strefa III
60/50 zł

Strefa IV
40/35 zł

 

16.05
środa
19:00
PROMISED LAND
premiera
Balet

Choreografia:
Gray Veredon, inspirowany powieścią Władysława Reymonta i filmem Andrzeja Wajdy

Kompozytor:
Franz von Suppé i Michael Nyman

Karol: Gintautas Potockas
Maks: Dominik Senator
Moryc: Mateusz Kubiak
Anka: Valentyna Batrak
Lucy: Monika Maciejewska
Mada: Bogumiła Szaleńczyk
Podpalacz: Nazar Botsiy
Mela: Aleksandra Gryś
Zosia: Matylda Molińska
Bucholtz: Tomasz Jagodziński (gościnnie)
Mendelssohn: Kyrylo Shcherban
Ojciec Zosi: Kyrylo Shcherban
Kessler: Wiktor Krakowiak-Chu  
Edelman: Krzysztof Pabjańczyk  
Zuker: Grzegorz Brożek
Ojciec Mady: Piotr Ratajewski
Ojciec Karola: Marcin Ciechowicz
Szpiedzy: Maciej Pletnia, Paweł Kurpiel, Tomu Kawai, Yuki Itaya
muzyka z nagrania
Inspicjenci: Anna Krzemińska, Mariusz Caban

DZIEŃ TEATRU PUBLICZNEGO

akcja „Bilet do teatru za 300 groszy"

SPEKTAKL GRANY PO RAZ 59.

 
Bilety:

Strefa I
80/70 zł

Strefa II
70/60 zł

Strefa III
60/50 zł

Strefa IV
40/35 zł

 

16.11
piątek
18:30
PROMISED LAND
premiera
Balet

Choreografia:
Gray Veredon, inspirowany powieścią Władysława Reymonta i filmem Andrzeja Wajdy

Kompozytor:
Franz von Suppé i Michael Nyman

Karol Borowiecki: Gintautas Potockas
Moryc Welt: Mateusz Kubiak
Maks Baum: Dominik Senator
Anka: Valentyna Batrak
Lucy Zucker: Monika Maciejewska-Potockas
Mada Muller: Julia Sadowska
Podpalacz: Nazar Botsyi
Zosia: Alicja Bajorek
Ojciec Zosi: Kyrylo Shcherban
Kessler: Wiktor Krakowiak-Chu
Zucker: Grzegorz Brożek
Mela Grunspan: Aleksandra Gryś
Bucholc, fabrykant: Tomasz Jagodziński (gościnnie)
Mendelsohn, fabrykant: Kyrylo Shcherban
Edelman: Krzysztof Pabjańczyk
Muller, ojciec Mady: Piotr Ratajewski
Borowiecki, ojciec Karola: Marcin Ciechowicz
Szpiedzy: Yuki Itaya, Tomu Kawai, Paweł Kurpiel, Maciej Pletnia
 
Bilety:

Strefa I
80/70 zł

Strefa II
70/60 zł

Strefa III
60/50 zł

Strefa IV
40/35 zł

 

18.11
niedziela
18:00
PROMISED LAND
premiera
Balet

Choreografia:
Gray Veredon, inspirowany powieścią Władysława Reymonta i filmem Andrzeja Wajdy

Kompozytor:
Franz von Suppé i Michael Nyman

Karol Borowiecki: Dominik Senator
Moryc Welt: Maciej Pletnia
Maks Baum: Paweł Kurpiel
Anka:  Aneta Kosmowska
Lucy Zucker: Laura Korolczuk
Mada Muller: Bogumiła Szaleńczyk
Podpalacz: Joshua Legge
Zosia: Matylda Molińska
Ojciec Zosi: Kyrylo Shcherban
Kessler: Wiktor Krakowiak-Chu
Zucker: Grzegorz Brożek
Mela Grunspan: Ekaterina Kitaeva-Muśko
Bucholc, fabrykant: Tomasz Jagodziński (gościnnie)
Mendelsohn, fabrykant: Kyrylo Shcherban
Edelman: Krzysztof Pabjańczyk
Muller, ojciec Mady: Piotr Ratajewski
Borowiecki, ojciec Karola: Marcin Ciechowicz
Szpiedzy: Yuki Itaya, Tomu Kawai, Mateusz Kubiak, Jakub Olejnik
muzyka z nagrania
Bilety:

Strefa I
80/70 zł

Strefa II
70/60 zł

Strefa III
60/50 zł

Strefa IV
40/35 zł

 

14.03
czwartek
18:30
PROMISED LAND
premiera
Balet

Choreografia:
Gray Veredon, inspirowany powieścią Władysława Reymonta i filmem Andrzeja Wajdy

Kompozytor:
Franz von Suppé i Michael Nyman

Karol Borowiecki: Gintautas Potockas
Moryc Welt: Mateusz Kubiak
Maks Baum: Dominik Senator
Anka: Valentyna Batrak
Lucy Zucker: Monika Maciejewska-Potockas
Mada Muller: Julia Sadowska
Podpalacz: Nazar Botsyi
Zosia: Matylda Molińska
Ojciec Zosi: Kyrylo Shcherban
Kessler: Witold Biegański
Zucker: Grzegorz Brożek
Mela Grunspan: Ekaterina Kitaeva-Muśko
Bucholc, fabrykant: Tomasz Jagodziński (gościnnie)
Mendelsohn, fabrykant: Kyrylo Shcherban
Edelman: Krzysztof Pabjańczyk
Muller, ojciec Mady: Piotr Ratajewski
Borowiecki, ojciec Karola: Marcin Ciechowicz
Szpiedzy: Yuki Itaya, Tomu Kawai, Paweł Kurpiel, Jakub Olejnik
Bilety:

Strefa I
80/70 zł

Strefa II
70/60 zł

Strefa III
60/50 zł

Strefa IV
40/35 zł

 

27.04
sobota
18:30
PROMISED LAND
premiera
Balet

Choreografia:
Gray Veredon, inspirowany powieścią Władysława Reymonta i filmem Andrzeja Wajdy

Kompozytor:
Franz von Suppé i Michael Nyman

Karol Borowiecki: Dominik Senator
Maks Baum: Paweł Kurpiel
Moryc Welt: Mateusz Kubiak
Anka:  Aneta Kosmowska
Lucy Zucker: Ekaterina Kitaeva-Muśko
Mada Muller: Bogumiła Szaleńczyk
Podpalacz: Joshua Legge
Mela Grunspan: Aleksandra Gryś
Zosia: Alicja Bajorek
Bucholc, fabrykant: Tomasz Jagodziński (gościnnie)
Mendelsohn, fabrykant: Kyrylo Shcherban
Ojciec Zosi: Kyrylo Shcherban
Kessler: Wiktor Krakowiak-Chu
Edelman: Krzysztof Pabjańczyk
Zucker: Grzegorz Brożek
Muller, ojciec Mady: Piotr Ratajewski
Borowiecki, ojciec Karola: Marcin Ciechowicz
Szpiedzy: Yuki Itaya, Tomu Kawai, Mateusz Kubiak, Jakub Olejnik
muzyka z nagrania

Inspicjenci: Anna Krzemińska, Mariusz Caban
Bilety:

Strefa I
80/70 zł

Strefa II
70/60 zł

Strefa III
60/50 zł

Strefa IV
40/35 zł

 

06.11
środa
18:30
PROMISED LAND
premiera
Balet

Choreografia:
Gray Veredon, inspirowany powieścią Władysława Reymonta i filmem Andrzeja Wajdy

Kompozytor:
Franz von Suppé i Michael Nyman

Karol – Dominik Senator
Maks – Paweł Kurpiel
Moryc – Maciej Pletnia
Anka – Aneta Kosmowska
Lucy – Laura Korolczuk
Mada – Matylda Molińska  
Podpalacz – Joshua Legge
Mela – Valentyna Batrak    
Zosia – Alicja Bajorek   
Bucholtz – Witold Biegański
Mendelssohn – Kyrylo Shcherban
Ojciec Zosi – Kyrylo Shcherban
Kessler – Wiktor Krakowiak-Chu
Edelman – Grzegorz Brożek
Zuker – Nazar Botsiy
Ojciec Mady – Gintautas Potockas
Ojciec Karola – Krzysztof Pabjańczyk  
Szpiedzy –Bartosz Białowąs, Mario Gaglione,
Yuki Itaya,  Jakub Olejnik

SPEKTAKL GRANY PO RAZ 64.
Bilety:

Strefa I
80/70 zł

Strefa II
70/60 zł

Strefa III
60/50 zł

Strefa IV
40/35 zł

 

20.02
sobota
18:00
PROMISED LAND
premiera
Balet

Choreografia:
Gray Veredon, inspirowany powieścią Władysława Reymonta i filmem Andrzeja Wajdy

Kompozytor:
Franz von Suppé i Michael Nyman

Karol Borowiecki
Gintautas Potockas
Maks Baum
Dominik Senator
Moryc Welt
Maciej Pletnia
Anka
Valentyna Batrak
Lucy Zucker
Monika Maciejewska-Potockas 
Mada Muller
Julia Sadowska
Podpalacz
Nazar Botsyi
Mela Grunspan
Aleksandra Gryś
Zosia
Alicja Bajorek
Ojciec Zosi:
Kyrylo Shcherban
Kessler
Wiktor Krakowiak-Chu
Zucker
Joshua Legge
Bucholc, fabrykant
Witold Biegański
Mendelsohn, fabrykant
Kyrylo Shcherban
Edelman
Krzysztof Pabjańczyk 
Muller, ojciec Mady
Grzegorz Brożek 
Borowiecki, ojciec Karola
Marcin Ciechowicz (gościnnie)
Szpiedzy
Bartosz Białowąs, Paweł Kurpiel, Yuki Itaya, Jakub Olejnik
 
muzyka z nagrania


SPEKTAKL Z UDZIAŁEM PUBLICZNOŚCI

LIVE STRAMING NA PLATFORMIE VOD
Bilety:

Strefa I
80/70 zł

Strefa II
70/60 zł

Strefa III
60/50 zł

Strefa IV
40/35 zł

 

21.02
niedziela
18:00
PROMISED LAND
premiera
Balet

Choreografia:
Gray Veredon, inspirowany powieścią Władysława Reymonta i filmem Andrzeja Wajdy

Kompozytor:
Franz von Suppé i Michael Nyman

Karol Borowiecki
Gintautas Potockas
Maks Baum
Dominik Senator
Moryc Welt
Maciej Pletnia
Anka
Valentyna Batrak
Lucy Zucker
Monika Maciejewska-Potockas 
Mada Muller
Julia Sadowska
Podpalacz
Nazar Botsyi
Mela Grunspan
Aleksandra Gryś
Zosia
Alicja Bajorek
Ojciec Zosi
Kyrylo Shcherban
Kessler
Wiktor Krakowiak-Chu
Zucker
Joshua Legge
Bucholc, fabrykant
Witold Biegański
Mendelsohn, fabrykant
Kyrylo Shcherban
Edelman
Krzysztof Pabjańczyk 
Muller, ojciec Mady
Grzegorz Brożek 
Borowiecki, ojciec Karola
Marcin Ciechowicz (gościnnie)
Szpiedzy
Bartosz Białowąs, Paweł Kurpiel, Yuki Itaya, Jakub Olejnik
 
muzyka z nagrania


SPEKTAKL Z UDZIAŁEM PUBLICZNOŚCI
 
Bilety:

Strefa I
80/70 zł

Strefa II
70/60 zł

Strefa III
60/50 zł

Strefa IV
40/35 zł

 

18.11
czwartek
18:30
PROMISED LAND
premiera
Balet

Choreografia:
Gray Veredon, inspirowany powieścią Władysława Reymonta i filmem Andrzeja Wajdy

Kompozytor:
Franz von Suppé i Michael Nyman

Karol Borowiecki
Gintautas Potockas
Maks Baum
Dominik Senator
Moryc Welt
Maciej Pletnia
Anka
Valentyna Batrak
Lucy Zucker
Monika Maciejewska-Potockas 
Mada Muller
Julia Sadowska
Podpalacz
Nazar Botsyi
Mela Grunspan
Aleksandra Gryś
Zosia
Alicja Bajorek
Ojciec Zosi
Kyrylo Shcherban
Kessler
Wiktor Krakowiak-Chu
Zucker
Joshua Legge
Bucholc, fabrykant
Witold Biegański
Mendelsohn, fabrykant
Kyrylo Shcherban
Edelman
Krzysztof Pabjańczyk 
Muller, ojciec Mady
Grzegorz Brożek 
Borowiecki, ojciec Karola
Marcin Ciechowicz (gościnnie)
Szpiedzy
Bartosz Białowąs, Paweł Kurpiel, Yuki Itaya, Jakub Olejnik
 
muzyka z nagrania

Bilety:

Strefa I
80/70 zł

Strefa II
70/60 zł

Strefa III
60/50 zł

Strefa IV
40/35 zł

 

19.11
piątek
18:30
PROMISED LAND
premiera
Balet

Choreografia:
Gray Veredon, inspirowany powieścią Władysława Reymonta i filmem Andrzeja Wajdy

Kompozytor:
Franz von Suppé i Michael Nyman

Karol Borowiecki
Gintautas Potockas
Maks Baum
Dominik Senator
Moryc Welt
Maciej Pletnia
Anka
Valentyna Batrak
Lucy Zucker
Monika Maciejewska-Potockas 
Mada Muller
Julia Sadowska
Podpalacz
Nazar Botsyi
Mela Grunspan
Aleksandra Gryś
Zosia
Alicja Bajorek
Ojciec Zosi
Kyrylo Shcherban
Kessler
Wiktor Krakowiak-Chu
Zucker
Joshua Legge
Bucholc, fabrykant
Witold Biegański
Mendelsohn, fabrykant
Kyrylo Shcherban
Edelman
Krzysztof Pabjańczyk 
Muller, ojciec Mady
Grzegorz Brożek 
Borowiecki, ojciec Karola
Marcin Ciechowicz (gościnnie)
Szpiedzy
Bartosz Białowąs, Paweł Kurpiel, Yuki Itaya, Jakub Olejnik
 
muzyka z nagrania

Bilety:

Strefa I
80/70 zł

Strefa II
70/60 zł

Strefa III
60/50 zł

Strefa IV
40/35 zł

 

24.02
piątek
18:30
PROMISED LAND
premiera
Balet

Choreografia:
Gray Veredon, inspirowany powieścią Władysława Reymonta i filmem Andrzeja Wajdy

Kompozytor:
Franz von Suppé i Michael Nyman

Karol: Dominik Senator
Maks: Paweł Kurpiel
Moryc: Maciej Pletnia
Anka: Monika Maciejewska-Potockas
Lucy: Ekaterina Kitaeva-Muśko
Mada: Julia Sadowska
Podpalacz: Joshua Legge
Mela: Aleksandra Gryś
Zosia: Alicja Bajorek
Bucholc: Tomasz Jagodziński
Mendelsohn: Krzysztof Pabjańczyk
Ojciec Zosi: Krzysztof Pabjańczyk
Kessler: Wiktor Krakowiak-Chu
Edelman: Jan Łukasiewicz
Zucker:  Nazar Botsiy
Ojciec Mady: Gintautas Potockas
Ojciec Karola:  Marcin Ciechowicz
Brat Zosi: Giuseppe Stancanelli
Szpiedzy:  Yuki Itaya, Koki Tachibana, Chase Vining
 
 
Bilety:

Strefa I
80/70 zł

Strefa II
70/60 zł

Strefa III
60/50 zł

Strefa IV
40/35 zł

 

25.02
sobota
18:30
PROMISED LAND
premiera
Balet

Choreografia:
Gray Veredon, inspirowany powieścią Władysława Reymonta i filmem Andrzeja Wajdy

Kompozytor:
Franz von Suppé i Michael Nyman

Karol: Gintautas Potockas
Maks: Dominik Senator
Moryc: Maciej Pletnia
Anka: Valentyna Batrak
Lucy: Monika Maciejewska-Potockas
Mada: Julia Sadowska
Podpalacz: Nazar Botsiy 
Mela: Ekaterina Kitaeva-Muśko
Zosia: Alicja Bajorek
Bucholc: Tomasz Jagodziński
Mendelsohn: Krzysztof Pabjańczyk
Ojciec Zosi: Krzysztof Pabjańczyk
Kessler: Wiktor Krakowiak-Chu
Edelman: Paweł Kurpiel
Zucker:  Joshua Legge
Ojciec Mady: Jan Łukasiewicz
Ojciec Karola:  Marcin Ciechowicz
Brat Zosi: Giuseppe Stancanelli
Szpiedzy:  Yuki Itaya, Koki Tachibana, Chase Vining
Bilety:

Strefa I
80/70 zł

Strefa II
70/60 zł

Strefa III
60/50 zł

Strefa IV
40/35 zł

 

03.02
sobota
18:30
PROMISED LAND
premiera
Balet

Choreografia:
Gray Veredon, inspirowany powieścią Władysława Reymonta i filmem Andrzeja Wajdy

Kompozytor:
Franz von Suppé i Michael Nyman

Karol Borowiecki: Dominik Senator
Lucy Zucker: Laura Ryngajłło
Maks Baum: Paweł Kurpiel
Moryc Welt: Koki Tachibana
Anka: Monika Maciejewska-Potockas
Mada Muller: Julia Sadowska
Podpalacz: Joshua Legge
Mela Grunspan: Ekaterina Kitaeva-Muśko
Zosia: Alicja Bajorek

Bucholtz: Tomasz Jagodziński
Mendelsohn: Krzysztof Pabjańczyk
Ojciec Zosi: Krzysztof Pabjańczyk
Kessler: Dawid Kucharski
Edelman: Jan Łukasiewicz
Zucker: Nazar Botsiy
Ojciec Mady: Gintautas Potockas
Ojciech Karola: Marcin Ciechowicz
Brat Zosi: Giuseppe Stancanelli

Szpiedzy: Yuki Itaya, Chase Vining, Giuseppe Stancanelli
Żony fabrykantów: Valentyna Batrak, Karolina Urbaniak, Maria Góralczyk

Soliści, Koryfeje, Zespół Baletu
Teatru Wielkiego w Łodzi
Bilety:

Strefa I
80/70 zł

Strefa II
70/60 zł

Strefa III
60/50 zł

Strefa IV
40/35 zł

 

04.02
niedziela
17:00
PROMISED LAND
premiera
Balet

Choreografia:
Gray Veredon, inspirowany powieścią Władysława Reymonta i filmem Andrzeja Wajdy

Kompozytor:
Franz von Suppé i Michael Nyman

Karol Borowiecki: Joshua Legge
Lucy Zucker: Maria Góralczyk
Maks Baum: Dominik Senator
Moryc Welt: Chase Vining
Anka: Karolina Urbaniak
Mada Muller: Julia Sadowska
Podpalacz: Nazar Botsiy
Mela Grunspan: Stanislava Pincekova
Zosia: Alicja Bajorek

Bucholtz: Tomasz Jagodziński
Mendelsohn: Krzysztof Pabjańczyk
Ojciec Zosi: Krzysztof Pabjańczyk
Kessler: Dawid Kucharski
Edelman: Jan Łukasiewicz
Zucker: Yuki Itaya
Ojciec Mady: Gintautas Potockas
Ojciech Karola: Marcin Ciechowicz
Brat Zosi: Giuseppe Stancanelli

Szpiedzy: Paweł Kurpiel, Koki Tachibana, Giuseppe Stancanelli
Żony fabrykantów: Valentyna Batrak, Monika Maciejewska-Potockas, Laura Ryngajłło

Soliści, Koryfeje, Zespół Baletu
Teatru Wielkiego w Łodzi
Bilety:

Strefa I
80/70 zł

Strefa II
70/60 zł

Strefa III
60/50 zł

Strefa IV
40/35 zł

 

  • Dyrekcja Teatru zastrzega sobie możliwość zmiany repertuaru i obsady
  • Sprzedaż biletów on-line kończy się na 60 min przed rozpoczęciem spektaklu
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Drzwi do kultury

design by fast4net
Zamknij