Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Rozpoczęliśmy próby do „Wesela Figara”!
data dodania:
29.11.2021
Na deskach naszego Teatru trwają próby do premiery opery „Wesele Figara” W. A. Mozarta. Reżyserii tego dzieła podjął się Roberto Skolmowski, kierownictwo muzyczne nad operą sprawuje Adam Banaszak, a scenografię przygotowuje Paweł Dobrzycki.

Wesele Figara (Szalony dzień czyli wesele Figara) Wolfganga Amadeusa Mozarta, to komiczna perełka operowa, która bawi i uczy, zaskakuje i daje do myślenia - bez zbędnego moralizatorstwa, z przymrużeniem oka, z wdziękiem i lekkością. Podtytułowy Szalony dzień w muzyczno-wokalnym i scenicznym wydaniu, za sprawą pokrętnych, ale nikomu nieszkodzących intryg miłosnych pełnych inwencji bohaterów - staje się rzeczywiście dniem szalonym. Każdy z nich ma do załatwienia „swoje” i na różne – często jakże wymyślne – sposoby stara się tego dopiąć, zrealizować uczuciowe plany, ziścić to - co wydawać by się mogło niemożliwe. A jednak… wszystko prowadzi do szczęśliwego finału; w towarzystwie mistrzowskiej muzyki - pełnej polotu i finezji, dowcipnej i wzruszającej.

Po wiedeńskiej prapremierze słychać było okrzyki: Brawo, brawo maestro! Niech żyje, niech żyje wielki Mozart! I mistrz i jego dzieło w pełni na nie zasłużyli, co i dziś możemy sprawdzić.


Premiera już 18 grudnia.

Bilety dostępne są tutaj i w kasach Teatru.

Zapraszamy na spotkanie z wielkim Mozartem i jego wspaniałym dziełem!fot. J. Miklaszewska, na zdjęciu Hanna Okońska, Jakub Foltak i Patrycja Krzeszowska (w tle)...........
PGE Polska Grupa Energetyczna
Mecenas Teatru Wielkiego w Łodzi
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net