Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
6.12.2013
Te pierwsze słowa arii Aidy Powróć zwycięski!.. przyjmujemy jako dobrą wróżbę dla dwóch wielkich powrotów operowych na scenę naszego Teatru; powrotów długo wyczekiwanych przez publiczność, ale i przez samych artystów, bo która publiczność i który teatr nie są dumni z tak wielkich dzieł jak: Aida Giuseppe Verdiego i Czarodziejski flet Wolfganga A. Mozarta, zwłaszcza gdy ich inscenizacje są imponujące, a wykonanie – znakomite! Dowód?... – np.: Złota Maska dla Moniki Cichockiej za tytułową Aidę (2006r.) Zatem, nie można przegapić takich wydarzeń:
w styczniu 2014 – mistrzowski Czarodziejski flet, a w lutym 2014 – monumentalna Aida

data dodania:
18.10.2013
Mają swoje inauguracje roku studenci, mają artyści i pracownicy kultury w ogóle, miewają ją również inne grupy zawodowe, ale taka inauguracja, jak była w naszym Teatrze – 17 października, ma charakter wyjątkowy i znaczenie nie do przecenienia.
To Inauguracja Licealnego Roku Kulturalnego – na specjalnym spektaklu musicalu Frederica Loewe'go MY FAIR LADY.

data dodania:
2.10.2013
Było bardzo uroczyście, dostojnie i... rodzinnie ! W minioną niedzielę (29 września) na scenie naszego Teatru pojawili się po długiej przerwie Delfina Ambroziak i Tadeusz Kopacki, najpopularniejsze łódzkie małżeństwo operowe, wspaniali śpiewacy – soliści Opery Łódzkiej i Teatru Wielkiego w Łodzi. Tym razem nie śpiewali, byli głównymi bohaterami uroczystego koncertu poświęconego właśnie IM – wielkim postaciom polskiej sceny operowej!

data dodania:
27.06.2013
Nie ma co ukrywać, że byli tacy, co nie wierzyli i tacy, co uważali, że się nie uda... Ale też nie ma co udawać, że było lekko, łatwo i przyjemnie. Jednak jak w różnego rodzaju przedsięwzięciach, także tych remontowo-budowlanych, najważniejszy jest finał, a ten – dzięki wytrwałości i zaangażowaniu wielu osób, okazał się i zaskakujący, i efektowny. 6 kwietnia 2013 roku, premierą Anny Boleny Donizettiego przywitaliśmy Państwa w zrewitalizowanym i unowocześnionym gmachu , premierą, która także pod względem artystycznym stanowi "nowe otwarcie" w historii naszego Teatru. Bez fałszywej skromności możemy chyba stwierdzić, że sezon 2012/2013 był dla Państwa – mamy taką nadzieję v i interesujący, i atrakcyjny. 
data dodania:
24.06.2013
Już po raz 22. łódzcy recenzenci teatralni przyznali swoje nagrody – Złote Maski, będące wyróżnieniem za najbardziej znaczące osiągnięcia artystyczne, tym razem w sezonie 2012/2013. 

data dodania:
23.05.2013
To stało się w nocy – 23 maja 2013 roku. Zawsze jest za wcześnie, zawsze jeszcze nie teraz... Jednak gdy opuszczają nas LUDZIE takiego formatu, tej klasy i o takim życiorysie, to brakuje słów na wyrażenie zaskoczenia, żalu i poczucia niesprawiedliwości...Przecież powinni być z nami zawsze... Jadwiga Pietraszkiewicz była jeszcze na premierze TOSKI – swojej ukochanej Toski, w której to roli była bezkonkurencyjna! I będzie z nami zawsze – WIELKA ARTYSTKA, LEGENDA OPERY, NIEZWYKŁA OSOBOWOŚĆ, do której jakże pasują właśnie słowa Toski: żyłam sztuką, żyłam miłością...

data dodania:
21.05.2013
Gdyby Giacomo Puccini żył w dzisiejszych czasach, w dobie gdy – przynajmniej u nas – trwają przepychanki dotyczące tzw. parytetu w różnych sferach naszego życia, byłby niewątpliwie bożyszczem feministek. Chyba żaden inny kompozytor w historii opery nie oddał tylu tytułów swoich dzieł właśnie kobietom, czyniąc je w ten sposób nieśmiertelnymi. Manon Lescaut, Tosca, Madama Butterfly, Dziewczyna z Zachodu, Siostra Angelika, Turandot...

data dodania:
29.04.2013
Teatr Wielki w Łodzi ma 46 lat, a Tadeusz Kozłowski – artystycznie – 40 wiosen !

data dodania:
10.04.2013
Aż trudno uwierzyć, że w blisko półwiecznej historii naszego Teatru, obecna premiera Traviaty jest trzecią dopiero (pierwsze dwie: 1972 i 1987) realizacją tego operowego przeboju.

data dodania:
8.04.2013
Zmienione rewitalizacją wnętrza naszego teatru, w tym dolne foyer, pozwoliły na nowe – także artystyczne – ich wykorzystanie. Już teraz można to sprawdzić naocznie wybierając się z wizytą na bieżące spektakle.
Od dnia premiery Anny Boleny, t.j. od 6 kwietnia br. gościmy w teatrze nadzwyczajną wystawę Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi zatytułowaną właśnie PREMIERA.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net