Kalendarium
Menu lewe
03.01
piątek
18:30
OPERA FIREWORKS IN THE GREAT THEATER | Carnival concert
premiera
Koncert
Dyrygent:
Marta Kosielska, Michał Kocimski
Soliści
Soprany: Aleksandra Borkiewicz, Hanna Okońska, Anna Wierzbicka, Joanna Woś, Dorota Wójcik
Mezzosoprany: Bernadetta Grabias, Agnieszka Makówka, Olga Maroszek
Tenory: Krzysztof Marciniak, Dawid Kwieciński, Paweł Skałuba, Dominik Sutowicz, Dariusz Stachura
Barytony: Arkadiusz Anyszka, Łukasz Motkowicz, Przemysław Rezner, Zenon Kowalski
Basy: Rafał Pikała, Robert Ulatowski, Grzegorz Szostak
Chór, Balet, Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
04.01
sobota
18:30
OPERA FIREWORKS IN THE GREAT THEATER | Carnival concert
premiera
Koncert
Dyrygent:
Marta Kosielska, Michał Kocimski
Soliści
Soprany: Aleksandra Borkiewicz, Hanna Okońska, Anna Wierzbicka, Joanna Woś, Dorota Wójcik
Mezzosoprany: Bernadetta Grabias, Agnieszka Makówka, Olga Maroszek
Tenory: Krzysztof Marciniak, Dawid Kwieciński, Paweł Skałuba, Dominik Sutowicz, Dariusz Stachura
Barytony: Arkadiusz Anyszka, Łukasz Motkowicz, Przemysław Rezner, Zenon Kowalski
Basy: Rafał Pikała, Robert Ulatowski
Chór, Balet, Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
05.01
niedziela
19:00
premiera
Spektakle gościnne
Soliści
Soprany: Aleksandra Borkiewicz, Hanna Okońska, Anna Wierzbicka, Joanna Woś, Dorota Wójcik
Mezzosoprany: Bernadetta Grabias, Agnieszka Makówka, Olga Maroszek
Tenory: Krzysztof Marciniak, Dawid Kwieciński, Paweł Skałuba, Dominik Sutowicz, Dariusz Stachura
Barytony: Arkadiusz Anyszka, Łukasz Motkowicz, Przemysław Rezner, Zenon Kowalski
Basy: Rafał Pikała, Robert Ulatowski
Chór, Balet, Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
06.01
poniedziałek
16:00
Kabaret Moralnego Niepokoju
premiera
Spektakle gościnne
Soliści
Soprany: Aleksandra Borkiewicz, Hanna Okońska, Anna Wierzbicka, Joanna Woś, Dorota Wójcik
Mezzosoprany: Bernadetta Grabias, Agnieszka Makówka, Olga Maroszek
Tenory: Krzysztof Marciniak, Dawid Kwieciński, Paweł Skałuba, Dominik Sutowicz, Dariusz Stachura
Barytony: Arkadiusz Anyszka, Łukasz Motkowicz, Przemysław Rezner, Zenon Kowalski
Basy: Rafał Pikała, Robert Ulatowski
Chór, Balet, Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
06.01
poniedziałek
19:00
Kabaret Moralnego Niepokoju
premiera
Spektakle gościnne
Soliści
Soprany: Aleksandra Borkiewicz, Hanna Okońska, Anna Wierzbicka, Joanna Woś, Dorota Wójcik
Mezzosoprany: Bernadetta Grabias, Agnieszka Makówka, Olga Maroszek
Tenory: Krzysztof Marciniak, Dawid Kwieciński, Paweł Skałuba, Dominik Sutowicz, Dariusz Stachura
Barytony: Arkadiusz Anyszka, Łukasz Motkowicz, Przemysław Rezner, Zenon Kowalski
Basy: Rafał Pikała, Robert Ulatowski
Chór, Balet, Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
10.01
piątek
18:30
VIVA LA MAMMA!
premiera
Opera
Kompozytor:
Gaetano Donizetti
Dyrygent:
Marcin Werner
PRIMADONNA – Dorota Wójcik
STEFANO – Arkadiusz Anyszka
LUIGIA – Aleksandra Borkiewicz
AGATA – Piotr Miciński
DOROTHEA – Agnieszka Makówka
GUGLIELMO – Dawid Kwieciński
MAESTRO – Łukasz Motkowicz
POETA – Robert Ulatowski
IMPRESARIO – Rafał Pikała
BANDA TEATRALE
COLOMBINA – Beata Brożek-Grabarczyk
ARLEKINO – Krzysztof Pabjańczyk
DOTTORE – Adam Grabarczyk
CAPITANO – Tomasz Jagodziński
PULCINELLA – Jan Łukasiewicz
Chór męski, Orkiestra,
Teatru Wielkiego w Łodzi
Dyrygent – Marcin Werner ***
STEFANO – Arkadiusz Anyszka
LUIGIA – Aleksandra Borkiewicz
AGATA – Piotr Miciński
DOROTHEA – Agnieszka Makówka
GUGLIELMO – Dawid Kwieciński
MAESTRO – Łukasz Motkowicz
POETA – Robert Ulatowski
IMPRESARIO – Rafał Pikała
BANDA TEATRALE
COLOMBINA – Beata Brożek-Grabarczyk
ARLEKINO – Krzysztof Pabjańczyk
DOTTORE – Adam Grabarczyk
CAPITANO – Tomasz Jagodziński
PULCINELLA – Jan Łukasiewicz
Chór męski, Orkiestra,
Teatru Wielkiego w Łodzi
Dyrygent – Marcin Werner ***
11.01
sobota
12:30
The Opera on the Pillows
premiera
Edukacja
PRIMADONNA – Dorota Wójcik
STEFANO – Arkadiusz Anyszka
LUIGIA – Aleksandra Borkiewicz
AGATA – Piotr Miciński
DOROTHEA – Agnieszka Makówka
GUGLIELMO – Dawid Kwieciński
MAESTRO – Łukasz Motkowicz
POETA – Robert Ulatowski
IMPRESARIO – Rafał Pikała
BANDA TEATRALE
COLOMBINA – Beata Brożek-Grabarczyk
ARLEKINO – Krzysztof Pabjańczyk
DOTTORE – Adam Grabarczyk
CAPITANO – Tomasz Jagodziński
PULCINELLA – Jan Łukasiewicz
Chór męski, Orkiestra,
Teatru Wielkiego w Łodzi
Dyrygent – Marcin Werner ***
STEFANO – Arkadiusz Anyszka
LUIGIA – Aleksandra Borkiewicz
AGATA – Piotr Miciński
DOROTHEA – Agnieszka Makówka
GUGLIELMO – Dawid Kwieciński
MAESTRO – Łukasz Motkowicz
POETA – Robert Ulatowski
IMPRESARIO – Rafał Pikała
BANDA TEATRALE
COLOMBINA – Beata Brożek-Grabarczyk
ARLEKINO – Krzysztof Pabjańczyk
DOTTORE – Adam Grabarczyk
CAPITANO – Tomasz Jagodziński
PULCINELLA – Jan Łukasiewicz
Chór męski, Orkiestra,
Teatru Wielkiego w Łodzi
Dyrygent – Marcin Werner ***
Bilety:
Strefa I
15.00 PLN
12.01
niedziela
18:00
VIVA LA MAMMA!
premiera
Opera
Kompozytor:
Gaetano Donizetti
Dyrygent:
Marcin Werner
PRIMADONNA – Joanna Woś
STEFANO – Andrzej Kostrzewski
LUIGIA – Aleksandra Wiwała
AGATA – Piotr Miciński
DOROTHEA – Agnieszka Makówka
GUGLIELMO – Łukasz Ratajczak
MAESTRO – Łukasz Motkowicz
POETA – Robert Ulatowski
IMPRESARIO – Rafał Pikała
BANDA TEATRALE
COLOMBINA – Beata Brożek-Grabarczyk
ARLEKINO – Krzysztof Pabjańczyk
DOTTORE – Adam Grabarczyk
CAPITANO – Tomasz Jagodziński
PULCINELLA – Jan Łukasiewicz
Chór męski, Orkiestra,
Teatru Wielkiego w Łodzi
Dyrygent – Marcin Werner
STEFANO – Andrzej Kostrzewski
LUIGIA – Aleksandra Wiwała
AGATA – Piotr Miciński
DOROTHEA – Agnieszka Makówka
GUGLIELMO – Łukasz Ratajczak
MAESTRO – Łukasz Motkowicz
POETA – Robert Ulatowski
IMPRESARIO – Rafał Pikała
BANDA TEATRALE
COLOMBINA – Beata Brożek-Grabarczyk
ARLEKINO – Krzysztof Pabjańczyk
DOTTORE – Adam Grabarczyk
CAPITANO – Tomasz Jagodziński
PULCINELLA – Jan Łukasiewicz
Chór męski, Orkiestra,
Teatru Wielkiego w Łodzi
Dyrygent – Marcin Werner
SPEKTAKL PRZENIESIONY Z DN. 11 STYCZNIA 2020 - WIĘCEJ INFORMACJI
13.01
poniedziałek
18:30
Christmas Songs 2. After Christmas by Krzysztof Pilch & Friends
premiera
Koncert
Krzysztof Pilch - śpiew i prowadzenie
Marcin Werner - fortepian
Michał Przeździecki - kontrabas
Jakub Jeziorowski - perkusja
Dawid Pilch - saksofon
Joanna Skoblewska, Aldona Orzeł- Sztabińska, Artur Mleko - wokal towarzyszący
Marcin Werner - fortepian
Michał Przeździecki - kontrabas
Jakub Jeziorowski - perkusja
Dawid Pilch - saksofon
Joanna Skoblewska, Aldona Orzeł- Sztabińska, Artur Mleko - wokal towarzyszący
w programie piosenki z repertuaru:
Franka Sinatry, Nat King Cole'a, Deana Martina i Michaela Bublé
Franka Sinatry, Nat King Cole'a, Deana Martina i Michaela Bublé
w błyskotliwych aranżacjach jazzowo-swingowych.
15.01
środa
18:30
CINDERELLA
premiera
Balet
Choreografia:
Giorgio Madia
Kompozytor:
Gioacchino Rossini
Kopciuszek – Monika Maciejewska-Potockas
Książe – Gintautas Potockas
Siostra I – Paweł Kurpiel
Siostra II – Krzysztof Pabjańczyk
Macocha – Grzegorz Brożek
Wróżka – Valentyna Batrak
Nogi Wróżki – Bogumiła Szaleńczyk
Służący – Maciej Pletnia
– Nazar Botsiy
Ojciec – Dawid Kucharski
Matka – Agnieszka Białous
Książe – Gintautas Potockas
Siostra I – Paweł Kurpiel
Siostra II – Krzysztof Pabjańczyk
Macocha – Grzegorz Brożek
Wróżka – Valentyna Batrak
Nogi Wróżki – Bogumiła Szaleńczyk
Służący – Maciej Pletnia
– Nazar Botsiy
Ojciec – Dawid Kucharski
Matka – Agnieszka Białous
muzyka z nagrania
SPEKTAKL GRANY PO RAZ 68.
18.01
sobota
18:30
IL BARBIERE DI SIVIGLIA
premiera
Opera
Kompozytor:
Gioacchino Rossini
Rozyna: Aleksandra Borkiewicz
Doktor Bartolo: Grzegorz Szostak
Hrabia Almaviva: Łukasz Ratajczak
Figaro: Łukasz Motkowicz
Don Fiorello: Andrzej Kostrzewski
Don Basilio: Robert Ulatowski
Berta: Agnieszka Makówka
Ambroży: Adam Suwald
Oficer: Andrzej Staniewski
Notariusz: Marcin Ciechowicz
Doktor Bartolo: Grzegorz Szostak
Hrabia Almaviva: Łukasz Ratajczak
Figaro: Łukasz Motkowicz
Don Fiorello: Andrzej Kostrzewski
Don Basilio: Robert Ulatowski
Berta: Agnieszka Makówka
Ambroży: Adam Suwald
Oficer: Andrzej Staniewski
Notariusz: Marcin Ciechowicz
SPEKTAKL GRANY PO RAZ 7.
19.01
niedziela
18:00
IL BARBIERE DI SIVIGLIA
premiera
Opera
Kompozytor:
Gioacchino Rossini
Rozyna: Aleksandra Borkiewicz
Doktor Bartolo: Grzegorz Szostak
Hrabia Almaviva: Łukasz Ratajczak
Figaro: Arkadiusz Anyszka
Don Fiorello: Witold Tomczyk
Don Basilio: Arkadiusz Jakus
Berta: Olga Maroszek
Ambroży: Adam Suwald
Oficer: Andrzej Staniewski
Notariusz: Marcin Ciechowicz
SPEKTAKL GRANY PO RAZ 8.
22.01
środa
18:30
CINDERELLA
premiera
Balet
Choreografia:
Giorgio Madia
Kompozytor:
Gioacchino Rossini
Kopciuszek – Monika Maciejewska-Potockas
Książe – Gintautas Potockas
Siostra I – Paweł Kurpiel
Siostra II – Krzysztof Pabjańczyk
Macocha – Grzegorz Brożek
Wróżka – Valentyna Batrak
Nogi Wróżki – Bogumiła Szaleńczyk
Służący – Maciej Pletnia
– Nazar Botsiy
Ojciec – Dawid Kucharski
Matka – Agnieszka Białous
muzyka z nagrania
SPEKTAKL GRANY PO RAZ 69.
25.01
sobota
18:30
TURANDOT
premiera
Opera
Kompozytor:
Giacomo Puccini
Dyrygent:
Marta Kosielska
Turandot: Monika Cichocka
Kalaf: Tomasz Kuk
Liu: Aleksandra Wiwała
Timur: Robert Ulatowski
Ping: Arkadiusz Anyszka
Pong: Dawid Kwieciński
Pang: Aleksander Zuchowicz
Mandaryn: Andrzej Kostrzewski
Cesarz: Krzysztof Marciniak
Księżę Persji: Wojciech Strzelecki, Paweł Krzemiński
Chór, Chór Dziecięcy, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
Kalaf: Tomasz Kuk
Liu: Aleksandra Wiwała
Timur: Robert Ulatowski
Ping: Arkadiusz Anyszka
Pong: Dawid Kwieciński
Pang: Aleksander Zuchowicz
Mandaryn: Andrzej Kostrzewski
Cesarz: Krzysztof Marciniak
Księżę Persji: Wojciech Strzelecki, Paweł Krzemiński
Chór, Chór Dziecięcy, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
SPEKTAKL GRANY PO RAZ 18.
26.01
niedziela
18:00
TURANDOT
premiera
Opera
Kompozytor:
Giacomo Puccini
Dyrygent:
Marta Kosielska
Turandot: Agnieszka Kuk
Kalaf: Tomasz Kuk
Liu: Dorota Wójcik
Timur: Robert Ulatowski
Ping: Arkadiusz Anyszka
Pong: Dawid Kwieciński
Pang: Aleksander Zuchowicz
Mandaryn: Andrzej Kostrzewski
Cesarz: Krzysztof Marciniak
Księżę Persji: Przemysław Cierzniewski, Paweł Krzemiński
Chór, Chór Dziecięcy, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
Kalaf: Tomasz Kuk
Liu: Dorota Wójcik
Timur: Robert Ulatowski
Ping: Arkadiusz Anyszka
Pong: Dawid Kwieciński
Pang: Aleksander Zuchowicz
Mandaryn: Andrzej Kostrzewski
Cesarz: Krzysztof Marciniak
Księżę Persji: Przemysław Cierzniewski, Paweł Krzemiński
Chór, Chór Dziecięcy, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
SPEKTAKL GRANY PO RAZ 19.
27.01
poniedziałek
19:00
premiera
Spektakle gościnne
Turandot: Agnieszka Kuk
Kalaf: Tomasz Kuk
Liu: Dorota Wójcik
Timur: Robert Ulatowski
Ping: Arkadiusz Anyszka
Pong: Dawid Kwieciński
Pang: Aleksander Zuchowicz
Mandaryn: Andrzej Kostrzewski
Cesarz: Krzysztof Marciniak
Księżę Persji: Przemysław Cierzniewski, Paweł Krzemiński
Chór, Chór Dziecięcy, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
Kalaf: Tomasz Kuk
Liu: Dorota Wójcik
Timur: Robert Ulatowski
Ping: Arkadiusz Anyszka
Pong: Dawid Kwieciński
Pang: Aleksander Zuchowicz
Mandaryn: Andrzej Kostrzewski
Cesarz: Krzysztof Marciniak
Księżę Persji: Przemysław Cierzniewski, Paweł Krzemiński
Chór, Chór Dziecięcy, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
29.01
środa
11:00
premiera
Opera
Kompozytor:
Stanisław Moniuszko
Dyrygent:
Michał Kocimski
Miecznik: Zenon Kowalski
Hanna: Dorota Wójcik
Jadwiga: Agnieszka Makówka
Damazy: Krzysztof Marciniak
Stefan: Dominik Sutowicz
Zbigniew: Robert Ulatowski
Cześnikowa: Olga Maroszek
Maciej: Arkadiusz Anyszka
Skołuba: Grzegorz Szostak
Stara niewiasta: Anna Kobylańska-Przybyła
Narrator: Roberto Skolmowski
Chór, Balet, Orkiestra,
Teatru Wielkiego w Łodzi
Hanna: Dorota Wójcik
Jadwiga: Agnieszka Makówka
Damazy: Krzysztof Marciniak
Stefan: Dominik Sutowicz
Zbigniew: Robert Ulatowski
Cześnikowa: Olga Maroszek
Maciej: Arkadiusz Anyszka
Skołuba: Grzegorz Szostak
Stara niewiasta: Anna Kobylańska-Przybyła
Narrator: Roberto Skolmowski
Chór, Balet, Orkiestra,
Teatru Wielkiego w Łodzi
SPEKTAKL GRANY PO RAZ 3.
Bilety:
Strefa I
30
Strefa II
20
- Dyrekcja Teatru zastrzega sobie możliwość zmiany repertuaru i obsady
- Sprzedaż biletów on-line kończy się na 60 min przed rozpoczęciem spektaklu
design by fast4net