Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
8.02.2013
Na konkurs "Wizualizacja graficzna materiałów promocyjnych dla Teatru Wielkiego w Łodzi" wpłynęło 29 prac.
data dodania:
4.02.2013
Gaetano Donizetti był niezwykle płodnym kompozytorem oper, a w dodatku komponował je bardzo szybko; np. Don Pasquale skomponował w ciągu kilku dni. Gdy usłyszał, że Rossini na swojego Cyrulika sewilskiego potrzebował "aż"(!) dwóch tygodni, powiedział: – Jakoś mnie to wcale nie dziwi, on przecież jest taki leniwy...
data dodania:
24.01.2013
Nareszcie u siebie! A skoro u siebie, to powrót do normalności – spektakle na własnej scenie, inscenizacje na miarę wielkich tytułów, komfort słuchania i oglądania dla widzów, także dla Nich – możliwość pokazania się w "odmłodzonych salonach" naszego Teatru.
data dodania:
23.01.2013
Właściwie nie śpiewa Anna, a Annę śpiewają... solistki naszego Teatru i pozostali wykonawcy; trwają bowiem próby do najbliższej naszej premiery – opery Gaetana Donizettiego Anna Bolena, która 6 kwietnia otworzy przed Państwem nowe, zrewitalizowane podwoje Teatru Wielkiego w Łodzi.

data dodania:
22.01.2013
110 świeczek trzeba by zapalić na urodzinowym torcie tej jednej z najsłynniejszych bohaterek operowych wszystkich czasów. Tyle bowiem lat upływa właśnie od polskiej premiery znakomitej opery Giacoma Pucciniego we Lwowie z 1903 roku. Świeczek urodzinowych właściwie powinno być o 45 więcej, bo w marcu br. minie tyle właśnie llat od pierwszej Toski na naszej scenie, wyreżyserowanej przez niezapomnianego Antoniego Majaka, w nowatorskiej – na owe czasy – scenografii Henri Poulaina.

data dodania:
11.01.2013
Po raz pierwszy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy "zagra" także nasz Teatr.
data dodania:
3.01.2013
Kolejny rok przeszedł już do historii i do bazy, miejmy nadzieję, miłych i sympatycznych dla nas wszystkich wspomnień. A był to rok, w którym naszemu Teatrowi stuknęło 45 lat i rok, w którym opera łódzka – przez lub może dzięki – „kuracji odmładzającej" teatru, po raz drugi w swojej historii skorzystała z gościnności Teatru Jaracza i była „przygarniana" przez Filharmonię Łódzką i Wytwórnię. I właśnie dlatego mogliśmy w miarę normalnie funkcjonować, przygotowywać premiery i... spotykać się z Państwem – naszą publicznością.
data dodania:
2.01.2013
Plebiscyt popularności i... wartości
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net