Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
2.10.2014
Podobno nie należy chwalić się samemu i dlatego do tej pory tego nie zrobiliśmy, ale teraz - w kilka dni po fakcie – kiedy niemal wszyscy już to uczynili, możemy śmiało i z satysfakcją stwierdzić, że plenerowa WIELKA GALA SEZONU 2014/2015 na placu Dąbrowskiego była strzałem w dziesiątkę! Nasi znakomici artyści – jak zwykle – stanęli na wysokości zadania, spotykając się z gorącym przyjęciem publiczności, uznaniem krytyków i mediów, dowodząc tym samym, że prawdziwej sztuce "nie straszne" jest miejsce.

data dodania:
29.08.2014
Informacja dot. inwestycji realizowanej na obiekcie Domu Aktora
w Łodzi przy ul. Narutowicza 43.


• nazwa zadania:
"Kompleksowa termomodernizacja budynku Domu Aktora w Łodzi przy ul. Narutowicza 43"

• wartość ogólna zadania:
1 413 000,00 PLN

• wysokość dofinansowania ze środków WFOŚiGW w Łodzi w formie pożyczki wynosi:
890 000,00 PLN
data dodania:
19.08.2014
Wakacje, wakacje... i po wakacjach. W pierwszym dniu pobytu w Teatrze zespołu artystycznego nie było wiele czasu na relacje

data dodania:
5.06.2014
Pierwsza wizyta Krystyny Jandy w naszym Teatrze (5 czerwca) nie miała bynajmniej charakteru towarzyskiego, ani tym bardziej rekreacyjnego. To była ocena sytuacyjna sceny, jej wyposażenia i możliwości technicznych przed przystąpieniem do reżyserii jubileuszowego Strasznego dworu, którego własną wizję sceniczną Janda prezentowała wraz z paniami Magdaleną Maciejewską – autorką dekoracji i Dorotą Roqueplo – projektantką kostiumów. 

data dodania:
4.06.2014
Jubileuszowe uroczystości wprawdzie dopiero jesienią, ale już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w naszej akcji – internetowy album fotograficzny opery.  Współtwórcą albumu może być każdy, kto odnajdzie u siebie coś interesującego. Jeśli zatem natkną się Państwo w swoich zasobach na łódzkie fotografie operowe o wartości historycznej, dokumentalnej, sentymentalnej (każde!) – warto je nam udostępnić. 

data dodania:
3.06.2014
Było tak jak przewidywaliśmy: wesoło, sympatycznie i... tłumnie! 

data dodania:
2.06.2014
Chyba Państwo nas jednak trochę lubią... Sądząc po zainteresowaniu naszą sobotnią (31 maja) wizytą w Manufakturze właściwie nie powinniśmy mieć wątpliwości; popołudniowe spotkanie z okazji zakończenia realizacji projektu unijnego w naszym Teatrze zgromadziło przy estradzie w rotundzie spore tłumy widzów, którzy świetnie się bawili podczas występów, a których ze sceny przywitał dyrektor Wojciech Nowicki i niekryjący emocji podczas popisów Chóru dziecięcego – wicemarszałek Marcin Bugajski.

data dodania:
24.05.2014
I to już w sobotę 31 maja! Pod hasłem OPERA NA NOWO zamierzamy spędzić, mamy nadzieję, że z Państwem – naszymi sympatykami, nadzwyczajne popołudnie z muzyką i niespodziankami. Na scenie w rotundzie galerii handlowej w Manufakturze w godzinach 16.00–18.00 zaprezentują się w repertuarze operetkowym i musicalowym artyści naszego Teatru – Dominika Kobalczyk i Dominik Sutowicz, przeboje muzyki operowej w wersji instrumentalnej wykona kwartet smyczkowy, a nasi najmłodsi artyści – Chór dziecięcy pod dyrekcją Waldemara Sutryka – uraczą słuchaczy swoją interpretacją hitów muzyki popularnej i ... operowej! 

data dodania:
20.05.2014
Były zapowiedzi, były przygotowania i wielka praca wszystkich zespołów naszego Teatru; wreszcie odbyła się i konfrontacja – trzy spektakle baletowego Oniegina przy pełnej widowni pokazały, że wysiłek przyniósł oczekiwane efekty. W tym spektaklu każdy znajdzie coś dla siebie: melomani – dobrze zagraną ekspresyjną muzykę Piotra Czajkowskiego, baletomani – efektowną choreografię w profesjonalnym wykonaniu, a tzw. zwykli widzowie – barwne widowisko w monumentalnych dekoracjach, z pełnymi uroku kostiumami.

data dodania:
19.05.2014
Jeśli kiedyś niektórzy z atencją mówili o Wandzie Wermińskiej – matka opery polskiej, to dla Sabiny Nowickiej określenie matka opery łódzkiej jest jak najbardziej stosowne i podparte faktami. Trudno bowiem w całej historii naszego miasta znaleźć osobę, która miałaby większe niż Ona zasługi w tworzeniu życia teatralnego w powojennej Łodzi.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net