Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
4.06.2014
Jubileuszowe uroczystości wprawdzie dopiero jesienią, ale już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w naszej akcji – internetowy album fotograficzny opery.  Współtwórcą albumu może być każdy, kto odnajdzie u siebie coś interesującego. Jeśli zatem natkną się Państwo w swoich zasobach na łódzkie fotografie operowe o wartości historycznej, dokumentalnej, sentymentalnej (każde!) – warto je nam udostępnić. 

data dodania:
3.06.2014
Było tak jak przewidywaliśmy: wesoło, sympatycznie i... tłumnie! 

data dodania:
2.06.2014
Chyba Państwo nas jednak trochę lubią... Sądząc po zainteresowaniu naszą sobotnią (31 maja) wizytą w Manufakturze właściwie nie powinniśmy mieć wątpliwości; popołudniowe spotkanie z okazji zakończenia realizacji projektu unijnego w naszym Teatrze zgromadziło przy estradzie w rotundzie spore tłumy widzów, którzy świetnie się bawili podczas występów, a których ze sceny przywitał dyrektor Wojciech Nowicki i niekryjący emocji podczas popisów Chóru dziecięcego – wicemarszałek Marcin Bugajski.

data dodania:
24.05.2014
I to już w sobotę 31 maja! Pod hasłem OPERA NA NOWO zamierzamy spędzić, mamy nadzieję, że z Państwem – naszymi sympatykami, nadzwyczajne popołudnie z muzyką i niespodziankami. Na scenie w rotundzie galerii handlowej w Manufakturze w godzinach 16.00–18.00 zaprezentują się w repertuarze operetkowym i musicalowym artyści naszego Teatru – Dominika Kobalczyk i Dominik Sutowicz, przeboje muzyki operowej w wersji instrumentalnej wykona kwartet smyczkowy, a nasi najmłodsi artyści – Chór dziecięcy pod dyrekcją Waldemara Sutryka – uraczą słuchaczy swoją interpretacją hitów muzyki popularnej i ... operowej! 

data dodania:
20.05.2014
Były zapowiedzi, były przygotowania i wielka praca wszystkich zespołów naszego Teatru; wreszcie odbyła się i konfrontacja – trzy spektakle baletowego Oniegina przy pełnej widowni pokazały, że wysiłek przyniósł oczekiwane efekty. W tym spektaklu każdy znajdzie coś dla siebie: melomani – dobrze zagraną ekspresyjną muzykę Piotra Czajkowskiego, baletomani – efektowną choreografię w profesjonalnym wykonaniu, a tzw. zwykli widzowie – barwne widowisko w monumentalnych dekoracjach, z pełnymi uroku kostiumami.

data dodania:
19.05.2014
Jeśli kiedyś niektórzy z atencją mówili o Wandzie Wermińskiej – matka opery polskiej, to dla Sabiny Nowickiej określenie matka opery łódzkiej jest jak najbardziej stosowne i podparte faktami. Trudno bowiem w całej historii naszego miasta znaleźć osobę, która miałaby większe niż Ona zasługi w tworzeniu życia teatralnego w powojennej Łodzi.

data dodania:
13.05.2014
To chyba rekord na skalę światową! Królewna Śnieżka Bogdana Pawłowskiego stworzona przez Witolda Borkowskiego – niezapomnianego choreografa i pierwszego kierownika baletu Teatru Wielkiego w Łodzi, już od ponad czterdziestu lat towarzyszy – z mniejszymi lub większymi przerwami – kolejnym pokoleniom i niezwykle atrakcyjną formą pobudza wyobraźnię najmłodszych, wzniecając w nich tym samym zamiłowanie do teatru i sztuki baletowej.

data dodania:
6.05.2014
Kiedy rozpoczynaliśmy naszą współpracę z "Expressem Ilustrowanym" – nikt tak naprawdę nie przypuszczał, że zainaugurowane wtedy Premiery z Expressem, staną się na długie lata wspólną wizytówką obu firm i przykładem skutecznego działania na rzecz popularyzacji sztuki operowej i baletowej. 

data dodania:
23.04.2014
To żadne odkrycie, że teatr w trakcie przygotowań do premiery to istna linia produkcyjna i to w dodatku w "fabryce wielobranżowej"...

data dodania:
16.04.2014
"Dzieło geniusza" – Requiem Giuseppe Verdiego – utwór monumentalny, dramatyczny i wyjątkowo ekspresyjny, rozmiarami przypomina gatunek określany jako grand opera, co już na wstępie stawia przed wykonawcami wielkie wyzwania; duży skład orkiestrowy, wielki chór i czwórka solistów "z głosami" – to niezbędne warunki dla uzyskania zamierzonego przez kompozytora brzmienia dzieła.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net